Sedlec

Obec Sedlec se nachází v krásném koutu Jihomoravského kraje, nedaleko Pálavských vrchů. Díky úrodné půdě je obklopená vinohrady, idylu dokresluje rybník Nesyt. Jezdí sem turisté i přírodovědci z celého světa.

Líbilo se tu už lovcům mamutů, ale první písemná zmínka o Sedleci pochází až z roku 1305. Z historie se do dneška dochoval kostel a také areál bývalých sirných lázní, který je současným srdcem kultury.

kostel sv. Víta

Sirných pramenů je v Sedleci a okolí několik, zdejší voda vyniká obsahem léčivých látek. O rozkvět lázeňství se v kraji postarali novokřtěnci (Habáni), kteří prosluli mimo jiné svými léčitelskými schopnostmi. Za časů Rakouska-Uherska oblažovaly Sedlecké lázně kolem tisíce hostů ročně, provoz lázní však skončil v polovině 20. století.

Okolí Sedlece

Sedlec je součástí CHKO Pálava, regionem vede spousta cyklostezek i atraktivních turistických cest. Zastavte se u rybníka Nesyt (je největší na Moravě) nebo se pokochejte nádherným výhledem do krajiny z kopců u rakousko-české hranice. Biologové nesmějí vynechat Národní přírodní rezervaci Slanisko u Nesytu.

Ze Sedlece máte na dosah celý Lednicko-valtický areál, stačí si jen vybrat správnou cestu. Anebo pečlivě prozkoumejte sedlecká vína, ale pak nikam nejezděte a raději se tu ubytujte.

Jak na Sedlfest?

Sedlfest podpořili

 

Obec SedlecZnak obce Sedlec u MikulovaSedlecká vínaSedlecká vínaRadio JihRadio JihCenyEnergieCenyEnergieSSPŠ CultrucSSPŠ CultusZUŠ MikulovZUŠ Mikulov

dále
David Frýb, Dan Michlík, Honza Adámek, Petr Pivoda, Jarek Fuksa, Saša Kalužíková, Kateřina Tomanová, Dáša Vargová, Verča Sobotková, Pavel Volařík, Broňa Volařík, Honza Volařík, Šárka Hermannová, Michaela Bílková, Aneta Kábelová, Dominika Janasová, Karlos, Kateřina a Martina Procházková.

Děkujeme!